W dniu 18 września 2008 roku na obiekcie RZ.K.S. Juvenia w Krakowie odbył się III INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "NA ZIELONEJ MURAWIE", który z powodu remontu boiska nie mógł odbyć się na stadionie K.S. Zwierzyniecki. Jak co roku, w rozgrywkach wzięły udział drużyny z ośrodków zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych z terenu województwa małopolskiego, a w drużynach grali opiekunowie i terapeuci oraz ich podopieczni.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera. Patronat objęła również Rada Dzielnicy VII Miasta Krakowa, która dofinansowała turniej oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. Patronat sportowy nad turniejem objęły Wisła Kraków S.A. i M.K.S. Cracovia S.S.A., natomiast patronat medialny Telewizja Polska Oddział Kraków, Radio Złote Przeboje oraz Dziennik Polski.

Imprezę prowadził Wojciech Gorczyca - były dziennikarz Tempa i Sportu. Oprócz meczów w trakcie turnieju zawodnicy i kibice mogli obejrzeć walkę rycerzy z Arcybractwa Rycerskiego, przejechać się psim zaprzęgiem dzięki uprzejmości Fundacji Dogoterapeutycznej "Husky Team" i obejrzeć pokaz żonglerki piłkami: nożną oraz do rugby, prezentowaną przez Andrzeja Kuklę - znany żongler z Krakowa, którego wyczyny wpisane są do Księgi Rekordów Guinessa. Mecze prowadziła czwórka sędziów z Podokręgu Wadowickiego - dwóch sędziów i co było nowością - dwie sędziny! Organizatorzy zapewnili też każdemu posiłek - zestaw obiadowy KFC oraz fasolkę i pączki.

Patronem turnieju była M.K.S. Cracovia S.A. i na boisku nie mogło zabraknąć zawodników pierwszego zespołu. Kamil Witkowski, Arpad Majoros, Sławomir Olszewski oraz Przemysław Wróbel spotkali się z uczestnikami zawodów i wręczyli laureatom nagrody.
Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały też nagrody specjalne - koszulki i piłki Cracovii, Wisły, Groclinu Grodzisk Wielkopolski z autografami zawodników oraz puchar ufundowany przez prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej pana Ryszarda Niemca, a także maskotka Cracovii.