W dniu 10 września 2009 roku w godzinach 8.00 - 17.00 na boisku K.S. Zwierzyniecki w Krakowie przy ul. Na Błoniach 1 odbył się
IV INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "NA ZIELONEJ MURAWIE".

W turnieju wystartowało dwanaście dziesięcioosobowych drużyn z ośrodków zajmujących się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych z terenu całej Małopolski. W drużynach wystąpili zarówno uczestnicy (osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną), jak i opiekunowie czy terapeuci.

Patronem turnieju została Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec, patronem medialnym był TVP Oddział Kraków, a patronami sportowymi: M.K.S. Cracovia S.A., Wisła Kraków S.A. oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. Wspomagało nas wiele instytucji i firm prywatnych, dzięki czemu każdy uczestnik zawodów został nagrodzony rzeczowo bez względu na osiągnięty wynik. Podczas zakończenia turnieju nagrody rozdawali zawodnicy pierwszoligowego klubu M.K.S. Cracovia S.A., co zapadło w pamięci wszystkich uczestników i zmotywowało do dalszej pracy i treningów.

Zwyciężyła drużyna DrimTim, czyli Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Królowej Jadwigi z Krakowa, która pokonała w finale drużynę WTZ z ul. Truskawkowej 2:0. Oprócz zwycięskich drużyn nagrodzeni zostali również: najlepszy piłkarz, król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepsi kibice. Podczas turnieju organizatorzy zapewnili opiekę medyczną, ciepły posiłek w postaci fasolki oraz drożdżówki i pączki, kawę lub herbatę, wodę mineralną. Cały turniej udokumentowany został przez profesjonalnego kamerzystę oraz fotografa, a prowadzony był przez wysokiej klasy komentatora.


ORGANIZATORZY